Jak správně zacházet s řasenkou

31.07.2020

Řasenka je produkt, kterou má snad každá z nás ve své kosmetické taštičce. Ale ne vždy ji používáme správně. Tím ji zbytečně zkracujeme životnost, nebo si dokonce zahráváme se zdravím svých oči. Podívejme se tedy na pár nejčastějších chyb, kterých se aspoň jednou dopustila každá z nás.

1. Používání řasenky po datu spotřeby

Na obalu každé řasenky je uvedeno datum výroby, popřípadě spotřeby. Záleží na značce řasenky. Avon má vždy na všech produktech uvedeno datum výroby. K tomuto datu je zapotřebí přičíst 30 měsíců a vyjde vám přesné datum spotřeby.

Kromě data výroby je zde vždy zobrazen také symbol otevřeného krému, který obsahuje informaci o tom jak dlouho po otevření produktu je bezpečné jej používat. U řasenek to bývá nejčastěji 3 až 6 měsíců.

Teď ruku na srdce. Která z nás mění poctivě řasenky každé 3 měsíce? A proč bychom vlastně měli, vždyť přece nejsme schopny za tak krátkou dobu produkt vypotřebovat? Tedy až na výjimky. 

Kromě klasického vysychání a žmolkovatění, ke kterému časem dochází, je tu důvod mnohem závažnější. Při používání řasenky vždy na kartáčku ulpí pár nečistot či mikrobů, které máme běžně na řasách. Kartáček pak zasuneme do těla řasenky, kde se mohou krásně množit mikroorganizmy. Ty nám pak na očích mohou dělat různou neplechu. V nejhorších případech si zaděláváme na pěkný zánět. Pokud vás začnou z milované řasenky řezat oči, nebo nadměrně slzet. Vzpomeňte si jak dlouho už ji používáte a rychle ji vyměňte za novou.

2.  Pumpování řasenkou

Jeden z nejvíce rozšířených nešvarů, je populární pumpování kartáčkem při "nabírání" barvy. Z nějakého důvodu máme pocit, že když budeme kartáčkem pumpovat nahoru dolu, nabereme na něj více barvy. To je však velký omyl. Barva se na kartáček krásně nanáší již při samotném odšroubování řasenky. Pokud chceme kartáček opět namočit, stačí jej plynule zasunout do těla řasenky a otáčivými pohyby nabrat další barvu, popřípadě ji opět zašroubovat a odšroubovat.

Pumpování řasenkou totiž do barvy dostává zbytečně mnoho vzduchu. Ten pak urychluje vysychání a velmi brzo se vám v barvě začnou tvořit nežádoucí hrudky a žmolky.

3. Otírání kartáčku o hrdlo řasenky

Určitě to znáte, koupíte si zbrusu novou řasenku, ale na kartáčku je až příliš barvy, proto ji pořádně otřeme o hrdlo a začneme se líčit. Mezitím na hrdle řasenky krásně osychá velká hrouda barvy, která čeká na to, až ji pěkně zatlačíme zpět. Může se Vám to zdát jako okamžik, ale řasenka na vzduchu opravdu hodně rychle usychá. Když napůl oschlou hrudku zatlačíme do barvy, začnou se nám v ní dělat žmolky a drobečky.

Jak tedy správně vyřešit nadměrné množství barvy na kartáčku? Stačí ji otřít do čistého papírového kapesníku. Pokud nám vadí pouze hodně barvy na špičce, která vzniká při dávkování řasenky. Stačí do špičky pořádně fouknout a barva se rozprostře po kartáčku.

4. Zbytečně moc řasenky

Řasenku by jsme měli nanášet maximálně ve dvou vrstvách. Každá další vrstva řasy zbytečně slepuje a docílíme nevzhledného efektu "pavoučích nožek". 

Pokud se vám i přesto řasy slepí, použijte čistý kartáček a řasy hezky pročešte. 

Chcete docílit maximálního nalíčení řas bez slepení? Používejte CIK CAK pohyb. Pročesávejte řasy od kořínků ke konečkům a přitom pohybujte řasenkou do boků.

5. Půjčování řasenky

Řasenka je něco jako zubní kartáček. Ten by jste také nikomu nepůjčili. Jak jsem se zmiňovala v prvním bodě, při nanášení řasenky na kartáčku vždy ulpí nějaká bakterie, která přímo nám nevadí, ale někomu jinému může způsobit nepříjemnou infekci. Proto svou řasenku nepůjčujte nikomu a ani se sama neličte cizí řasenkou.

Potřebujete novou řasenku? Vybírat z široké nabídky můžete v AVON online obchodě, nebo rovnou přes mobilní katalog.

© 2020 Krása a životní styl podle Aničky. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky